Az aknés hegek a legtöbb ember számára kényelmetlenséget okoznak, mivel a rossz bőrállapot az önbizalmat is megtépázza. Éppen ezért fontos megérteni és megismerni az aknes hegek kezelésének módjait.
Nagyon sok esetben az aknés bőrállapot kezelése otthoni körülmények között nem orvosolható. A legtöbb esetben valamilyen, a szervezetben zajló folyamatok állnak a háttérben – hormonális változások, pubertás, demodex atka, elferőződött pattanások, a bőr nem megfelelő kezelés – , aminek megismerése elsődleges. Ezek ismerete hiányában ugyanis többet árthatunk a bőrünknek, mint használunk.
Így első lépésben kérlek keress fel egy bőrgyógyászt, látogass el egy tapasztalt kozmetikushoz, akivel konzultálja fel tudjátok állítani a diagnózist, és megismerheted a bőrödre vonatkozó legfontosabb bőrápolási feladatokat.
A könnyebb esetekben fontos szem előtt tartani azt az ökölszabályt, hogy csak olyat tegyünk a bőrünkkel, amivel nem okozunk még nagyobb kárt. Az aknés bőr sok esetben sokkal rosszabbul tolerálja a bőrápolási rutinokat és termékeket, így nagyon nagy odafigyeléssel kezeld a bőrödet! A természetes aknés hegkezelés a legjobb megoldás, különösen az érzékeny bőrűek számára, mert a természetes kezelés nem okoz mellékhatásokat vagy kiütéseket, amelyek tovább roncsolhatják az érzékeny bőrt.
A zab jó barátod!
Használj zablisztes pakolást, mert a zabpehely segít eltüntetni a mitesszereket, és segít az aknés hegek hatékony eltávolításában is. A pakoláshoz nincs másra szükséged, mint rózsavízre és zablisztre, amiből egy pasztát készíthetsz. Alkalmazd úgy, mint egy maszkot, vagyis vidd fel a bőrre, majd hagyd hatni 10-15 percig a bőrön, végül öblítsd le hideg vízzel.
Miért szeretjük a zabot?
A zabliszt elnyeli és eltávolítja a felesleges zsírt és baktériumokat, valamint az elhalt hámsejteket a bőrről, így segít megszüntetni a pattanásokat. A zablisztben található protein segít fenntartani a bőr természetes védelmi funkcióit és megvédi a bőrt a külső hatásoktól. A zabban lévő zsírok kiválóan hidratálnak és a védőréteget képeznek a bőr felületén, így még az UV sugarak ellen is képesek felvenni a harcot.
Az intenzív teafaolaj
A teafaolaj erőteljes fertőtlenítő hatásáról ismert, emellett szárító hatással is bír, így kiválóan alkalmazhatod célzottan, vagyis az egyes pattanásokra helyezve. Mivel nagyon erőteljes hatóanyag, ezért mindenképpen teszteld a csuklód belső részén, hogy nem okoz-e allergiát. A tiszta olajat hígítsd fel, 1:9 arányban vagy csepegtesd a tonikodba. Érdemes aloe verás tonikot alkalmazni, hiszen az aloe vera jó sebgyógyító, így együtt sokat tehetnek a szebb bőrképért.
Mézet ide!
Egy másik kiváló aknés hegkezelési lehetőség a méz használata. A méz nagy szerepet játszik a baktériumok legyőzésében, amelyek valójában pattanásokat okoznak. A méz magába szívja a bőrön felgyülemlett zsírt és koszt, így úgy funkcionál, mint egy ideális arctisztító. A mézet bátran vidd fel a bőrödre, és mivel nem szárad meg, nem okoz kellemetlenséget. Akár 10 percig is fent hagyhatod, majd óvatosan töröld le, végül mosd meg az arcodat.
Szakszerű csiszolás
Ha sikerült visszaszorítani az aknés, gyulladt pattanásokat, több, mint valószínű, hogy foltok maradnak a bőrödön. De ne ijedj meg, ezeket kitartó munkával halványítani lehet. A dermabráziós kezelések segítségével kozmetikusod éppen annyira csiszolja a már gyógyult bőrt, amennyire szükséges, ezzel ösztön9zve a bőrödet a gyógyulásra. Mivel ilyenkor elvékonyodik a bőrfelszín, nagyon fontos a fényvédelem. Alap szabály, hogy nyáron nem végzünk intenzív csiszolást, mert könnyen vezethet extrapigmentációhoz.